Sports & Activities

Facilities

About Us

Calendars

Groups & Events

Race Results

Search

Mountain Bike Series Logo 2020

 

Any protests regarding results should be emailed to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

                       Results for the Beginner Boys 8-10          
Place Bib Name Team Category Time
1 5419 Cayle Brummer   BB8 19:56
2 5435 Luis Gene   BB8 26:22
3 5423 Zander Coleman   BB8 26:53
4 5432 Jordi Gene   BB8 31:24
                     Results for the Beginner Girls 8-10          
           
Place Bib Name Team Category  
1 283 Briana Loya   GB8 37:02
2 5448 Freya Sarmiento   GB8 38:33
           
                       Results for the Sport Girls 8-10          
Place Bib Name Team Category  
1 226 Katie Lombardi   GS8 23:17
2 5438 Hudson Huggins   GS8 24:56
3 280 Hayden McGuire The Cycle Effect Edwards GS8 27:07
           
                     Results for the Beginner Girls 11-14          
Place Bib Name Team Category  
1 5440 Lily Leach The Cycle Effect GB1 21:26
2 5436 Katie Hsu   GB1 23:24
3 248 Valeria Chavez The Cycle Effect GB1 24:48
4 234 Belen Hahn The Cycle Effect GB1 25:01
5 259 Fernanda Aguero The Cycle Effect GB1 25:14
6 236 Sage Leffler The Cycle Effect GB1 25:45
7 233 Natasha Gonzalez The Cycle Effect GB1 26:44
8 282 Zaria Horner The Cycle Effect GB1 26:47
9 249 Kasandra Cortes The Cycle Effect GB1 27:14
10 245 Samantha Jimenez The Cycle Effect GB1 29:01
11 246 Hanna Ponce The Cycle Effect GB1 29:39
12 5431 Ana Paula Gene   GB1 34:02
13 241 Elizabeth Sura The Cycle Effect GB1 34:22
14 269 Rosa Vela The Cycle Effect GB1 39:45
15 239 Angelie Ponce The Cycle Effect GB1 41:01
16 273 Julieta Vela The Cycle Effect GB1 41:18
17 252 Jetzibe Salazar The Cycle Effect GB1 42:43
18 285 Jazveth Valenzuela The Cycle Effect GB1 43:06
           
                     Results for the Beginner Boys 11-14          
Place Bib Name Team Category  
1 5442 Brady McBride Vail Junior Cycling BB1 18:38
2 5455 Davis Priebe   BB1 22:01
3 5452 Yaro Veitch   BB1 24:22
4 5454 Lolar Behlendorf   BB1 31:57
           
                       Results for the Sport Girls 11-14          
Place Bib Name Team Category  
1 244 Carla Hahn The Cycle Effect GS1 17:24
2 232 Daira Garcia The Cycle Effect GS1 19:44
3 279 Alexa McGuire   GS1 22:42
4 247 Ana Paula Raynal The Cycle Effect GS1 23:21
                       Results for the Sport Boys 11-14          
Place Bib Name Team Category  
1 281 Jack Sargent   BS1 17:16
2 5422 Bode Cobb Keep Er Movin’ BS1 17:46
3 5437 Cooper Huggins   BS1 18:52
4 5449 Henry Schafer   BS1 19:02
5 5420 Cooper Carey Sscv BS1 21:34