Sports & Activities

Facilities

About Us

Calendars

Groups & Events

Race Results

Search

Results for the Beginner Boys 8-10

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  163 Stewart Bruce                                       19:22   100
   2. 4195 Truett Bennett                                      22:08    85
   3.  101 Cooper Huggins                                      22:35    80
   4. 4203 Erik Asselin                                        25:22    75
   5. 4181 Michael Vanvalkenburg                               30:14    70
   6. 4196 Freedom Bennett                                     30:21    65
   7.  104 Colin Glackin                                       30:43    60

Results for the Beginner Girls 8-10

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1. 4199 Anna Bumgartner                                     27:37   100

Results for the Sport Boys 8-10

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  134 Reiner Schmidt       Vail Mountain Bike Camps       19:51   100
   2.  143 Sawyer Blair                                        22:14    85
   3.  160 Gavin Goike          Crupi Team Green               22:31    80
   4. 4202 Theo Kreuger                                        22:31    75

Results for the Sport Girls 8-10

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  172 Cora Wilson                                         29:14   100

Results for the Beginner Girls 11-14

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  119 Callie Borg          Cycle Effect                   23:07   100
   2.  164 AnaMaria Montes                                     26:41    85
   3.  121 Miranda Fernandez    Cycle Effect                   27:13    80
   4.  120 Dariana Elizalde     Cycle Effect                   27:46    75
   5.  133 Avery Forstl         Vail Mountain Bike Camps       28:37    70
   6.  124 Naydelin Perez       Cycle Effect                   34:32    65
   7.  159 Stephanie Aguilar    Cycle Effect                   34:34    60

Results for the Beginner Boys 11-14

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  138 Jackson Bumgardner   Vvmc                           21:47   100
   2.  161 Robert Bretz                                        22:15    85
   3. 4201 Apolllo Powell                                      25:03    80
   4.  125 Maddox Fitzgerald    East West – Athletic Club West 27:17    75

Results for the Sport Girls 11-14

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  162 Tianna Bruce                                        21:15   100
   2.  141 Leah Sandberg        Vail Mountain Bike Camps       22:31    85
   3.  131 Isabel Glackin       Vail Mountain Bike Camps       22:46    80
   4.  129 Nancy Brown          Vail Mountain Bike Camps       24:17    75
   5.  112 Valeria Hernandez    Cycle Effect                   34:31    70

Results for the Sport Boys 11-14

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  137 Aiden Duffy                                         15:23   100
   2. 4182 Adam Fitzcharles                                    17:23    85
   3. 4183 Ethan Fitzcharles                                   17:43    80
   4.  132 Ian Rogers           Vail Mountain Bike Camps       18:06    75
   5.  158 Tyler Webert                                        19:49    70
   6. 4180 Zach Turner                                         20:27    65
   7.  155 John Hongadon        Dirt Demons                    20:45    60
   8. 4197 Jakub Pecink                                        21:39    55
   9. 4204 Eriik Nary                                          21:52    50
  10.  175 Spencer Tuggle       Dirt Demons                    25:41    45

Results for the Beginner Boys 15-17

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1. 4206 Mark Richardson                                     17:49   100

Results for the Beginner Girls 15-17

Place  Bib Name                 Team                            Time Point
===== ==== ==================== ============================== ===== =====
   1.  123 Carolina Loya        Cycle Effect                   21:03   100
   2.  113 Emily Jimenez        Cycle Effect                   31:31    85